dodaj post
Wyszukiwarka
Strona główna > RTV > Jaki zestaw kina domowego za ok 3000 zł ( głośniki i amplituner) ? (13)
JerzyOzwierz
JerzyOzwierz

Dodane: 2009-07-31 15:07

Witam
czy może ktoś z państwa zaproponować, dobry zestaw do kina domowego do około 3000zł.

Zestaw będzie służył w 60% do filmów i w 40% do muzyki (płyty audio, koncerty dvd).
Dlatego oprócz  "mocnych" efektów filmowych zależy mi także na jakośći dźwięku.

Czym sie kierować, ku jakim producentom się skłaniać?

Znajomy proponował mi zestaw KEF KIT 510, przestraszyłem się troche ich wyglądem bo zawsze myślałem że najlepsze jest jednak drewno ale, z tego co wiem ta firma ma bardzo dobre opinie. Tylko niestesty najtańsze ich zestawy same bez wzmacniacza kosztuja ok 3000 zł.

Pozdrawiam

Gość

Dodane: 2009-08-01 11:00

Witam Jerzy
Podstawą dobrego kina domowego jest amplituner. Dobór jego musisz poczynić, tak jak sam pisałeś nie tylko do samego kina ale także i do muzyki, z której będziesz korzystał w odwrotnej proporcji niż podałeś. Dobór samej marki amplitunera musisz dokaładnie określić jaki rodzaj muzyki preferujesz. Nie ma amplitunera, który pasuje do każdego rodzaju muzyki. Podam parę przykładów, a Ty sam dokonasz wyboru, jeśli chodzi o dostępne marki. I tak: YAMAHA - granie ostre metaliczne, od rocka do metalu (METALICA i.t.p.), ONKYO - granie szczegółowe, jazz, klasyka, muzyka poważna, muzyka instrumentana i.t.p., m-ki MARANTZ, HARMAN-KARDON, DENON, to granie ciepłe, spokojny POP, (STING, PHIL COLLINS, CHRIS REA i.t.p.). Amplitunery wszak posiadają regulację pracy tonów i pól dźwiękowych, ale użyte odpowiednie elementy elektroniczne, nie zmienią pracy końcówki mocy (charakterystyki brzmienia). Druga ważna rzeczą przy wyborze amplitunera, jest ilość kanałów głośnikowych, procesorów dźwięku, wejść cyfrowych (HDMI). Do standartowego pomieszczenia zamkniętego (wszystkie 4 ściany) stosuje się układy 5.1 głośnikowe, zaś do pomieszczeń o większym, czy też otwartym, aby uzyskac dobry efekt kina domowego należy użyć większej ilości głośników system 7.1. To tak samo jak w normalnym kinie, tam jest głośników dużo więcej, proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia. Co się tyczy procesorów dżwięku, jeżeli będziesz korzystał ze żródła dżwięku kina domowego (DVD), to wystarczy DOLBY DIGITAL, i DTS, jeśli zaś nosisz się z zamiarem w bardzo niedługim czasie wymienić czytnik DVD na BLU-ray, to musisz kupić zwrócić uwagę na to aby amplituner posiadał już DOLBY DIGITAL+, DTS HD, TRUE HD, bo w tych systemach jest zapisywany dźwięk na "płytach do błękitnego lasera". Trzeba pamiętać też o odpowiedniej ilości wejść cyfrowych HDMI, to najwygodniejsza forma połączeń sprzętu między sobą, ale nie każde połączenie chociaż o takim samym kształcie są różne. W modelach bardziej rozbudowanych, po HDMI możemy przesyłać zarówno obraz jak i wielokanałowy dżwięk, nie potrzeba juz łączyć optical, czy coaxial. Co się tyczy głośników, w gotowych pakietach w większości przypadków o ile są głośniki w zestawie, proszę potraktować jako gratis do amplitunera, czy zestawu. Dla równowagi pracy, głośniki, to druga połowa zestawu. Ich nominalna cena, to cena podłączonego sprzętu.

Gość

Dodane: 2009-08-02 16:07

trzeba miec podstawy i do tego poradniki

niziur97
niziur97

Dodane: 2009-08-02 21:47

za około 3000 zł zestaw firmy Marianz ampltuner, DVD Philips lub Samsung, kolumny Yamaha jak dolożysz 500 zł dostaniesz lebsze kolumny. Suwofer trzeba kupić odzielnie

Gość

Dodane: 2009-08-02 22:34

Witam
czy może ktoś z państwa zaproponować, dobry zestaw do kina domowego do około 3000zł.

Zestaw będzie służył w 60% do filmów i w 40% do muzyki (płyty audio, koncerty dvd).
Dlatego oprócz  "mocnych" efektów filmowych zależy mi także na jakośći dźwięku.

Czym sie kierować, ku jakim producentom się skłaniać?

Znajomy proponował mi zestaw KEF KIT 510, przestraszyłem się troche ich wyglądem bo zawsze myślałem że najlepsze jest jednak drewno ale, z tego co wiem ta firma ma bardzo dobre opinie. Tylko niestesty najtańsze ich zestawy same bez wzmacniacza kosztuja ok 3000 zł.

Pozdrawiam

oki powiem tak nie lepiej poczekac na KEF KIT 510 TO JEST BARDZO DOBRY SPRZET A MOZESZ GO KUPIS TYLKO POCZEKAJ JAKIS MIESIEC DWA MIESIECE MOZE DLUZEJ TY ZDORZYSZ SOBIE KASE UZBIERAC A TEN SPRZECIK STANIEJE I JEST TFOJ I SIE ZASTANOW ILE KCESZ PRZEZNACZYC NA

Gość

Dodane: 2009-08-02 23:14

Za 3000PLN to dość karkołomne zadanie, szczególnie jeżeli lubisz dobrą jakość STEREO. Uważam, że założenie 60% do filmów jest nietrafione. Najczęściej oglądanie filmów to 10% używania sprzętu, 10% koncerty na DVD, 30% to muza CD (mp3 etc) reszta to radio lub TV, które podłączasz do ampa. Za tak niewielką kasę celowałbym w amplituner stereo dobre drewniane kolumny podłogowe z drugiej ręki i solidny DVD najlepiej, a wręcz koniecznie z dekoderami SACD i DVD-AUDIO oferują one znacznie lepsze brzmienie ze względu na dużo lepsze wzmacniacze operacyjne na "gęstym" wyjściu  - za 3kzł to szukałbym coś ze stajni ONKYO + DALI (koniecznie powyżej 90dB skuteczności) . Wybór dobrego rozwiązania nie jest prosty a duży wpływ na efekt ma jeszcze wielkość pomieszczenia odsłuchowego i możliwość prawidłowego rozstawienia kolumn.

LUK

Dodane: 2009-10-04 16:32

Witam ja mam ten sam problem co kolega wyżej chętnie wydałbym kaskę na sprzęt między 3500 a 4000 zł z blu-ray, może ktoś coś doradzić ? Co wybrać i czy zmieszczę się w tych pieniądzach czy mam jeszcze zbierać ? Kasę i czekać do świąt. Mam salon około 45 -50 m2 otwarta przestrzeń w kwadracie. Chciałbym tam wstawić 5,1 jak sądzicie dam rade za te pieniądze?

Salieri
Salieri

Dodane: 2009-10-06 09:32

Możesz też udać się to jakiegoś lokalnego salonu HiFi, i umówić się na odsłuch, tyle że za tą kwotę dostaniesz pewnie najtańszy sprzęt,  a jak nie to po prostu kup jakiś gotowy zestaw najlepiej w promocyjnej cenie.

Całkiem niezły stostunek jakości do ceny miałby ten zestaw :

Denon AVR 1509 + DVD 1740 + WHARFEDALE CRYSTAL CR30 +WH2 CENTER + WH2 SURROUND

Cena za wszystko ok 2700zł, chociaż ja też bym wolał KEFy ale za tą cene nie dostałbyśnawet samych głośników.
Pozdrawiam

obrazek obrazek

Nagly
Nagly

Dodane: 2012-01-13 11:14

A ja mam zestaw kina domowego Sony BDV-E980W:
Liczba kanałów: 5.1, Maksymalna moc wyjściowa zestawu: 1000 W,
Liczba kanałów 5.1  Moc znamionowa RMS (tryb dookólny) 5 x 167 W + 165 W 
Kolumny przednie  podłogowe, bass-reflex, dwudrożne, szerokopasmowe, moc: 167 W, wymiary: 275 x 1205 x 245 mm, waga: 2,7 kg  Kolumny tylne  podłogowe, bass-reflex, dwudrożne, szerokopasmowe, moc: 167 W, wymiary: 275 x 1205 x 245 mm, waga: 2,7 kg  Kolumna centralna  półkowe, jednogłośnikowe, szerokopasmowe, moc: 167 W, wymiary: 315 x 59 x 53 mm, waga: 0,4 kg  Subwoofer  pasywny, moc: 165 W, wymiary: 330 x 380 x 191 mm, waga: 6,3 kg 

słuchacz

Dodane: 2012-01-13 15:21

A ja mam zestaw kina domowego Sony BDV-E980W:
Liczba kanałów: 5.1, Maksymalna moc wyjściowa zestawu: 1000 W,
Liczba kanałów 5.1  Moc znamionowa RMS (tryb dookólny) 5 x 167 W + 165 W 
Kolumny przednie  podłogowe, bass-reflex, dwudrożne, szerokopasmowe, moc: 167 W, wymiary: 275 x 1205 x 245 mm, waga: 2,7 kg  Kolumny tylne  podłogowe, bass-reflex, dwudrożne, szerokopasmowe, moc: 167 W, wymiary: 275 x 1205 x 245 mm, waga: 2,7 kg  Kolumna centralna  półkowe, jednogłośnikowe, szerokopasmowe, moc: 167 W, wymiary: 315 x 59 x 53 mm, waga: 0,4 kg  Subwoofer  pasywny, moc: 165 W, wymiary: 330 x 380 x 191 mm, waga: 6,3 kg 

jak czytam licytacje kto ma więcej Watów to mnie śmiać się chce ,co to ma do jakości dżwięku???? lubicie grzmoty idżcie do dyskoteki lub na lotnisko.bardzo drogie sprzęty maja małe cyferki prze dużym W.liczy się wierność odtwarzania.

Marcin

Dodane: 2013-07-17 23:15

A co sądzicie o 

Audio Pro AVANTO 5.0 

od roku jest na rynku słuchałem go w sklepie i dzwięk zrobił na mnie duże wrażenie lecz było to pomieszczenie profesjonalnie wygłuszone ;/ , ma ktoś jakieś doświadczenie z tym sprzętem. cena 2500 

Dawid

Dodane: 2014-04-08 12:06

Ja mógłbym poradzić coś takiego http://www.avstore.pl/jamo-c607-hcs-3-glosniki-kina-domowego.html niewiele ponad 3 tysiące dobra jakość odtwarzana. Nadaję się zarówno do filmów jak i muzyki.

cieszek

Dodane: 2014-09-09 07:21

Ja od jakiegoś czasu mam to kino domowe:
http://www.skapiec.pl/site/cat/30/comp/6777145
Z którego jestem zresztą bardzo zadowolony. Świetny sprzęt, wprawdzie nie jest taki tani jednak parametry bardzo dobre.
Jakość obrazu jak i dżwięku nie do zarzucenia.
Wprawdzie jedyną wada jest cena ponieważ nie był taki tani.
Niemniej na moje oko warto jest zainwestować aby potem cieszyć się czymś bardzo dobrym.