dodaj post
Wyszukiwarka
Strona główna > Komputery > jak połączyć laptopa z komputerem stacjonarnym? (6)
toffeek
toffeek
Postów:
8
Dołączył(a):
2009-09-16

Dodane: 2009-09-22 20:05

witam,
chciałbym sie dowiedzieć jak połączyć laptopa do stacjonarnego peceta lub drugiego laptopa? czy potrzebne są jakies specjalne sterowniki, programy itp?


Piotrek

Dodane: 2009-09-23 11:05

To zależy czy w laptopie jest karta sieciowa czy jej brakuje.
Najprościej jest z zastosowaniem karty sieciowej i tzw. skrętki skrosowanej tj. kabla sieciowego skrętki tak przygotowanego żeby właśnie połączyć dwa komputery ze sobą.
W przypadku braku karty sieciowej dwa komputery (laptop też) mozna połączyć jeszcze przez wszystkie porty zewnętrzne.
Do portów starego typu też są potrzebne kable odpowiednio przerobione tzw. laplink no i najlepiej program laplink ale i bez niego też można połączyć w Windowsach a nawet DOS'ie (w NC istniało coś co się nazywało linkowanie) w tym przypadku jeden z komputerów pracuje jako master drugi jako slawe (host, gość) - czyli jeden udostępnia a drugi może pobierać.
W FireWire (IEEE 1394) dwa komputery można połączyć bezpośrednio kablem i w ustawieniach sieciowych będziemy mieć sieć na IEEE 1394.
 Z potrtem USB jednak jest inaczej musimy kupić specjalną przejściówkę zapobiegającą uszkodzeniu łączonych komputerów.
No i oczywiście naprościej jest połączyć za pomocą WiFi.
Jak widać możliwości jest bardzo dużo tylko trzeba dokładnie sprecyzować co posiadamy i przez co chcemy połączyć laptopa z pecetem oraz w jakim celu.
Temat jak widać jest bardzo rozległy i dokładne informacje mozna uzyskać w internecie ew. napisz na adres szatanski@op.pl i dokładnie sprecyzuj pytanie.
Pozdrawiam i powodzenia.


Gość

Dodane: 2009-09-23 17:06

avatartoffeek
witam,
chciałbym sie dowiedzieć jak połączyć laptopa do stacjonarnego peceta lub drugiego laptopa? czy potrzebne są jakies specjalne sterowniki, programy itp?

tak jak napisał Piotrek, sposobó jest wiele, najtańszym jest chyba jednak kupienie tak zwanego kabla skrosowanego ( kilka zł) i połączenie nim komputerów,

tutaj jest poradnik jak to zrobić:

http://www.trochetechniki.pl/Jak-podlaczyc-2-komputery-w-siec-LAN-za-pomoca-kabla-skrosowanego,t,656.html


lukanos

Dodane: 2009-10-09 21:08

Najłatwiejszym jest podłączenie przez kartę sieciową. 
Tak jak pisali wcześniej karta sieciowa --> kabel rj45 --> komputer 
Nie jestem pewny mogę ciebie w błąd wprowadzać sprawdź tą informację. Jeśli masz internet w pierwszym komputerze to musisz chyba dokupić kartę sieciową.
Przez router
komputer --> router <-- komputer
Komputer wsysyła dane do routera który przekazuje do drugiego komputera uwaga jeśli masz kartę sieciową możesz do routera za pomocą karty bezprzewodowej się podpiać bez kabli. 
Router ma tą zaletę że do niego można podłączyć kilka komputerów nie jeden można nawet 4 tyle mają przeważnie routery wtyczek rj45 ale można kupić swithe i rozszerzyć o następne ileś rj45.  Uwaga swithe można kupić który np ma 10 lub 4 więc używam słowa ileś.


Cipka

Dodane: 2012-11-12 14:54

Ale on pytał czy można połączyć za pomocą kabla a nie przez router.
Tak jak kolega pisał wyżej sposobów jest dużo możesz połączyć je za pomocą tego przerobionego kabla ale dobrze jak bś miał ten program o którym też kolega wspomniał... 


Pcmaniak

Dodane: 2013-10-05 00:22

Jak najprościej przenieść treści z dysku w laptopie na dysk w PC? Nic prostszego, wystarczy zrobić na jednym z komputerów grupę domową, podłączyć drugi komputer, udostępnić pliki w tej grupie, skopiować, gotowe. Bez mapki, bez nadwyrężenia budżetu.