dodaj post
Wyszukiwarka
Strona główna > Komputery > Jak sformatować dysk twardy , później wgrać na nowo system np:windows xp? (28)

mikola

Dodane: 2011-12-02 19:29

miałam ten sam problem, zupełnie nie znam sie na biosach, coś takiego jak  First Boot Device nie znalazłam w biosie. (Cytuje:Funkcje klawiszy w BIOSIE różnią się czasami u producentów ale zazwyczaj są tam opisy do czega dany przycisk służy.) -fajnie jak ktoś zna angielski.  Po prostu włożyłam płytę z systemem, zrestartowałam komputer, w chwili gdy się włączał wciskałam szybko F8 aż wyskoczyły mi trzy pozycje, kliknełam na "......CD-ROM" potem szybko dowolny klawisz np:spacje, dalej poszło książkowo;) A od paru miesięcy próbowałam wgrać na nowo system, i wszędzie czytam tylko o biosie

odrobinek :D

Dodane: 2011-12-06 18:19

Wyłacz botowanie , uruchom ponownie komputer a nastepnie otworzy sie konsola ( plyta ma byc w komputerze) dasz formatuj dyski a nastepnie instaluj windowsa ;p

MacieK

Dodane: 2013-02-13 21:23

to jest konto kamila scheihta a nie twoje noobie :/

ktosiasamosia
ktosiasamosia

Dodane: 2013-02-15 15:35

odrobinek :D dobrze mówi :) poza tym w necie jest mnóstwo tutoriali :)

shazamm

Dodane: 2013-05-31 12:45

Formatowanie łatwo można przeprowadzić nawet bez płyty z systemem, wystarczy przygotować sobie pendrive’a i z niego bootować w razie czego. Chociaż warto też wspomnieć o tym, że formatowanie tak naprawdę nie usuwa plików z dysku, tylko utrudnia do nich dostęp i bez większego problemu da się je odzyskać darmowymi programami. Dlatego ja jeżeli już robię czyszczenie niechcianych plików z dysku, to używam oprogramowania nadpisującego, które czyści dane do zera, bez możliwości odzyskania. Nie chciałbym, żeby np. następny właściciel tego dysku czy całego kompa miał dostęp do wszystkich moich plików!

SebaXD

Dodane: 2013-08-21 16:42

Możecie mi pomóc mam problem bardzo twardego wirusa.Uruchom normalnie padło,tryb awaryjny też padł i wszystko inne padło HElP!!!! Jeśli macie dla mnie jakąś wskazówke to odpiszcie na maila sebamega6767@gmail.com

kokosh
kokosh

Dodane: 2013-08-21 22:25

Zanim zaczniesz coś robić z kompem proponuję odpalić z płyty jakiegoś linuxa i sprawdzić czy faktycznie to wirus czy awaria sprzętu. Ja używam z reguły płyty CD z ubuntu 10  bo 11 i 12 mają mało intuicyjny interfejs choć przy bardzo nowym sprzęcie to one są zalecane.  Jeśli mamy płytkę z Linusem to po uruchomieniu wybieramy opcje wypróbuj Lu coś w tym rodzaju. Warunek poprawnego uruchomienia o wybieranie odpowiednich opcji i 1Gb ram. Przy użyciu Linuksa  w trybie próby bez instalacji  mamy dostęp do wszystkich urządzeń i folderów naszego Komputera.

System uruchamiany z płyty nie wprowadza żadnych zmian na dysku chyba, że sami tego chcemy. Używając takiego systemy możemy w trybie ratunkowym odzyskać dane po awarii windy, oraz zapisać je na oddzielnej partycji, dysku zewnętrznym czy pendrive.  W celu usunięcia wirusa należy użyć płyty Live antywirusa (z reguły opartej na Linusie) do znalezienia w sieci.

Formatowanie

Dodane: 2014-03-16 10:21

Witam. Mam komputer z Microsoft a na nim Windows 7, lecz początkowo miałem Windows XP i chciałbym sformatować dysk twardy C. Lecz aby to zrobić trzeba mieć albo płyte, albo pendrive z Windowsem. Mój napęd na płyty nie działa, ponieważ nie chce się wysuwać, a nawet nie mam płyty. Pobierałem mnóstwo Windows'ów 7 i wrzucałem na sformatowanego pendrive ale jak chciałem sformatować w Boot Menu to włączałem opcje /USB HDD to normalnie włącza mi się system. Nie wiem co robić, może to pobierany Windows jest zły? Później próbowałem przywrócić go do ustawień fabrycznych ( czyli Windows XP) ale pisało, że nie może odnaleźć obrazu systemu i żebym włożył dysk, a nie mam ani płyty, ani jak mówiłem napęd mi nie działa. Jestem zielony, dla tego proszę o proste wytłumaczenie, krok po kroku, jak sformatować mój komputer. I proszę nie dawać linków do stron ani innych pytań tego typu, bo przeglądnąłem mase poradników żaden nie zadziałał... HELP!