dodaj post
  • 1
  • 2
Wyszukiwarka
Strona główna > Komputery > Jak zainstalowac ponownie Windowsa z partycji recovery? (27)
hektor
hektor

Dodane: 2010-05-01 02:06

Ponownie pytam i moze tym razem ktos sie "zlituje" i wytlumaczy jak moge reinstalowac windowsa z recovery?

Kokosh

Dodane: 2010-05-01 11:50

Ponownie pytam i moze tym razem ktos sie "zlituje" i wytlumaczy jak moge reinstalowac windowsa z recovery?

Instalacja systemu z dysku recovery może przebiegać dwoma torami.
1. Istalacja z partycji recovery polega na uruchomieniu komputera i przy jego starcie powinien pojawić się komunikat naciśnij przycisk ..... (zależnie od producenta może to być któryś z klawiszy funkcyjnych) i uruchomić instalację windowsa.
2. Instalacja z płyt CD dostarczonych ze sprzętem przebiega identycznie do instalacji zwykłego windowsa.

Uwaga!!! Przed uruchomieniem instalacji należy wykonać kopię danych. Jeśli system nie działa można uruchomić system z płytki z linuxem live np. Ubuntu (w tym przypadku dane należy kopiować na pendrive).
Instalacja recovery przywraca sprzęt do ustawień producenta.

Dokładniejsze informacje gdy podasz na jakim sprzęcie chcesz przeprowadzić instalację.

Hektor

Dodane: 2010-05-01 12:07

dzieki,
podczas uruchamiania pojawia sie komunikat: nacisnij F2 - uruchamia bios lub F12- uruchamia sie boot menu: i sa 3 opcje CD/DVD, HDD1 lub LNA - ktora uruchomic?

jezeli chodzi o kompa to nie wiem co podac? jest to laptop Toshiba satellite, windows vista,

Kokosh

Dodane: 2010-05-01 19:02

Hektor
dzieki,
podczas uruchamiania pojawia sie komunikat: nacisnij F2 - uruchamia bios lub F12- uruchamia sie boot menu: i sa 3 opcje CD/DVD, HDD1 lub LNA - ktora uruchomic?

jezeli chodzi o kompa to nie wiem co podac? jest to laptop Toshiba satellite, windows vista,

Pliki recovery są na hdd. Ja posiadam Lenovo i on ma przycisk startowy narzędziowy. Instalacja powinna rozpocząć się z HDD (o ile nikt nie wykasował plików do jej uruchomienia). Miałem przypadek, że nieświadomy użytkownik skasował pliki dotyczące instalacji recovery i nie dało się uruchomić instalacji. Jedyny ratunek w takim przypadku to kontakt z producentem i zakup płytek recovery (tak robią w Hp). Wyjście awaryjne to instalacja systemu z płytki zgodnego z naszą licencją systemu i wpisanie klucza z nalepki na obudowie.
W systemie powinno być zainstalowane narzędzie toshiby do tworzenia dysku recovery i najlepiej jego użyć do utworzenia płyt recovery (potrzeba 4 DVD). Boot menu to w zasadzie wybór urządzenia uruchamiającego system lub instalację.
Czy system jest całkowicie podnięty ?

Hektor

Dodane: 2010-05-01 21:33

przypuszczam, ze jest tak jak napisales: ktos usuna czesc plikow z recovery.
Gdzie moge znalesc narzedzie o tworzenia dysku recovery /jak sie nazywa?/ System dziala, ale uruchamia sie z problemami po scanowaniu.
Wielkie dzieki

Koniu
Koniu

Dodane: 2010-05-02 10:02

Witam.
Toshiba pisze, że przy wyłączonym komputerze musisz przycisnąć i przytrzymać kilka sekund F8 i dopiero uruchomić komputer. Powinno pojawić się menu zaawansowanego uruchamiania systemu, tam trzeba wybrać opcję "Napraw komputer'  i powinno uruchomic się recovery.
Jeżeli nie zadziała wciskanie przed uruchomieniem, to spróbuj wciskać klawisz F8 zaraz na i lub po oknie startu notebooka.

Kokosh

Dodane: 2010-05-03 18:27

Hektor
przypuszczam, ze jest tak jak napisales: ktos usuna czesc plikow z recovery.
Gdzie moge znalesc narzedzie o tworzenia dysku recovery /jak sie nazywa?/ System dziala, ale uruchamia sie z problemami po scanowaniu.

Wielkie dzieki

Po pierwsze

1. Nazwa komputera bez podania modelu nic mi nie mówi (podałeś tylko producenta i nazwę lini) . Model podany jest na nalepce na spodzie obudowy.

2. System Vista ale jaka?

FiXik

Dodane: 2010-05-06 21:40

Hektor
dzieki,

Jeśli nie zrobiłeś tego przy kupnie to masz możliwość wykonania tego teraz. Potrzebne Ci są 2-3 płytek DVD. W meny start powinno być coś na kształt "Create recovery CD/DVD" więc wybierasz to. Program przeprowadzi cię przez cały proces tworzenia płytek recovery. Jeśli chcesz ruszyć całkowicie z dysku to przy uruchamianiu kompa przyciskaj F8 do czasu aż nie pojawi się lista opcji. Jeśli zacznie uruchamiać się Windows to zacznij od nowa po restarcie. W menu na samym dole powinna być opcja przywrócenia systemu. Jeśli taka opcja się nie pojawiła to w Panelu sterowania masz coś takiego jak backup ... i tam powinna być opcja przywrócenia z dwóch miejsc: z Windowsa lub fabrycznego. A reszta to czytanie tego co pojawia się na ekranie. Pozdrawiam

Dominika

Dodane: 2011-08-26 22:43

Witam
Mam problem z nagraniem dvd z recovery.
Pomimo dobrej płyty i częsciowego nagranie, w trakcie tworzenia kopii pojawił się błąd i nagrywanie zostało przerwane. Niestety zapomniałam zapisać numeru błędu :/ Ale obawiam się, że jest to związane z problemami z nagrywarką (nie nagrywała dobrze płyt). Czy jest możliwość odtworzenia fabrycznego stanu komutera bez tej nagranej płyty?

LIDKA

Dodane: 2012-10-01 18:35

WITAM. ja MAM TAKI PROBLEM Z TOSHIBĄ SATELITE, ŻE POJAWIA SIĘ KOMUNIKAT NO BOOTABLE DEVICE. iNSERT BOOT DISC. sKORZYSTAŁAM Z RADY I TRZYMAŁAM PRZEZ CHWILĘ F8,ALE ZACZĄŁ MI PISZCZEC, NIE MAM PŁYTKI RECOVERY. jESZCZE MI SIĘ WYŚWIETLA, ŻE HDD/SDD NONE. OSTATNIO MIAŁAM WYMIENIANY W SERVISIE WYŚWIETLACZ I GDY LAPTOP WRÓCIŁ ZACZĄŁ SIĘ ZACINAC I NA KOŃCU TO. PROSZĘ O POMOC, BO SIEŚLI SAMA MOGĘ TO NAPRAWIC TO TO ZROBIĘ.

bartek

Dodane: 2012-10-29 20:32

LIDKA
WITAM. ja MAM TAKI PROBLEM Z TOSHIBĄ SATELITE, ŻE POJAWIA SIĘ KOMUNIKAT NO BOOTABLE DEVICE. iNSERT BOOT DISC. sKORZYSTAŁAM Z RADY I TRZYMAŁAM PRZEZ CHWILĘ F8,ALE ZACZĄŁ MI PISZCZEC, NIE MAM PŁYTKI RECOVERY. jESZCZE MI SIĘ WYŚWIETLA, ŻE HDD/SDD NONE. OSTATNIO MIAŁAM WYMIENIANY W SERVISIE WYŚWIETLACZ I GDY LAPTOP WRÓCIŁ ZACZĄŁ SIĘ ZACINAC I NA KOŃCU TO. PROSZĘ O POMOC, BO SIEŚLI SAMA MOGĘ TO NAPRAWIC TO TO ZROBIĘ.

mam tak samo. zaczęło się to pojawiać po nieudanej próbie skorzystania z hddrecovery. Wyskoczył mi komunikat, że nie udało się wykonać przywracania. po wyłączeniu i włączeniu.

toshiba L650 10L win764bit

criss_b

Dodane: 2012-11-03 12:58

satelite nie były chyba do końca udaną serią.. ja mam toshiba satelite A-660 186
oparty na systemie Windows 7 home premium 6gb ram intel i5 500gbHDD grafika g-force 330M 1gb.
wieszał się do tej pory często, ale nie zawodził do dziś... zdechł i nie było bluescreena.
narzdzia które się uruchamiają nie pomagają pojawił się komunkat z błędem kod błędu: 0x45d i że niby HDD nie widzi ale po wnikliwszej kontroli okazuje się że windows się uwalił po aktualizacji... i skończy się chyba na recovery systemu z poziomu HDD oczywiście bo płytek nie mam.I terz pytanie do bardziej zaawansowanych urzytkowników ode mnie bo ja to kiepsciutki w takich sprawach jestem... jak się to dokładnie kroczek po kroczku czyni bo szkoda kompa na nieudane własne próby... jestem świadom utraty wszelkich danych z hd.

Adaś

Dodane: 2013-03-01 06:46

Jak zrobic format za pomoca recovery??

Witam, chcialbym zrobic format lapka " TOSHIBA SATELLITE C670 - 1DW  Sstem type: 64-bit Win7 Home Premium"  

Marcin

Dodane: 2013-03-03 19:12

Witam. Też mam problem z partycja recovery. Szyfrowałem dysk TrueCrypt'em i nie zrobilem kopii zapasaowej i TrueCrypt usunął mi ta partycję. Chciałbym przywrócić laptopa do ustawień fabrycznych. Jak to zrobić?

Dafi

Dodane: 2013-03-10 14:23

Trzymać ,,0,,  i włączyć kompa

http://www.youtube.com/watch?v=2MGqBguHg9s

asica

Dodane: 2013-03-18 11:24

witam,
mam model asus kj52 i już kiedyś robiłam recovery na laptopie i kiedy naciskam f9 to pojawia mi się tylko komunikat uruchom system bez możliwości reinstalacji. czy jest możliwość, że oprcja recovery stała się niedostępna?

maciek

Dodane: 2013-05-03 17:44

witam mam pytanie jak zainstalować rekowery na ACERA mam tak zaśmiecony komputer że jest powolny jak ślimak.nie mam pojęcia jak to zrobić proszę o pomoc.

anelka

Dodane: 2013-05-17 12:22

Witam, ja mam podobny problem z Toshibą Satellite C855. Najprawdopodobniej przyczyną jest ostatnie czyszczenie dysku, w czasie którego zostały usunięte jakieś pliki z recovery. Próbowałem już odpalać kompa z wciśniętym F8 i podobnie jak już zostało wspomniane – kończy się na piszczeniu. Przy włączaniu z wciśniętym „0” w ogóle nic się nie dzieje. Macie może jeszcze jakieś pomysły na to jak mam przywrócić system z uszkodzonym „recovery”?

REINSALACJA

Dodane: 2013-06-25 12:16

Hektor
dzieki,

FiXik

Jeśli nie zrobiłeś tego przy kupnie to masz możliwość wykonania tego teraz. Potrzebne Ci są 2-3 płytek DVD. W meny start powinno być coś na kształt "Create recovery CD/DVD" więc wybierasz to. Program przeprowadzi cię przez cały proces tworzenia płytek recovery. Jeśli chcesz ruszyć całkowicie z dysku to przy uruchamianiu kompa przyciskaj F8 do czasu aż nie pojawi się lista opcji. Jeśli zacznie uruchamiać się Windows to zacznij od nowa po restarcie. W menu na samym dole powinna być opcja przywrócenia systemu. Jeśli taka opcja się nie pojawiła to w Panelu sterowania masz coś takiego jak backup ... i tam powinna być opcja przywrócenia z dwóch miejsc: z Windowsa lub fabrycznego. A reszta to czytanie tego co pojawia się na ekranie. Pozdrawiam

kokosh

Dodane: 2013-07-01 22:04

Partycja recovery jest ukryta i raczej nikt świadomie jej nie usunie, a narzędzie oczyszczania dysku  w zasadzie też nie ma tam dostępu. Odzyskiwanie systemu z obrazu recovery można uruchomić z menu naprawa systemu  klawisz F8 (F2 i F12 nas nie interesują)  lub innych klawiszy specjalnych zgodnie z instrukcją producenta (Lenovo ma klucz francuski) przy starcie komputera  i dalej wybieramy odpowiednią opcję. Przywracanie do stanu fabrycznego może skończyć się usunięciem danych z dysku więc przed tą operacją należy je wcześniej zabezpieczyć  na nośniku zewnętrznym (jeśli system jest całkiem padnięty korzystamy z Linuksa live np. Ubuntu).

W przypadku laptopów Toshibą oraz Dell klucz licencyjny Windows na nalepce jest często inny niż zainstalowanego systemu i dlatego odradzam instalację z płytki pożyczonej od kolegi. Producenci zabezpieczyli się prze utratą dodatkowych zysków i proponują zakup płytek recovery za konkretne pieniądze. W celu sprawdzenia jaki mamy klucz licencji możemy posłużyć się darmowym programem SIW (w lewej kolumnie ikona klucza).

Problemy z partycją recovery wynikają z:

1)    Zainstalowaliśmy inny system z płyty (np. win XP bo Vista była be)

2)    Usunęliśmy partycję recovery w celu zwiększenia przestrzeni dyskowej

3)    Inne?

Jeśli klucz licencji windy w laptopie i na nalepce jest taki sam spokojnie możemy instalować z płyty ze zgodnym systemem (wersja OEM nie pirat).