dodaj post
Wyszukiwarka
Strona główna > Komputery > Co zrobić gdy laptop się przegrzewa ??? (129)
Karol94
Karol94

Dodane: 2009-08-10 17:37

Co zrobić gdy laptop się przegrzewa ??? Kupiłem rok temu notebooka w USA. Od niedawna zaczyna się strasznie grzać i po pewnym czasie wyłącza się . Wiem , że istnieją podstawki chłodzące , ale chciałbym bez tego się obejść . POMOCY !!!!!!
(Toshiba Satellite A305-S6857)

Gość

Dodane: 2009-08-10 18:28

Co zrobić gdy laptop się przegrzewa ??? Kupiłem rok temu notebooka w USA. Od niedawna zaczyna się strasznie grzać i po pewnym czasie wyłącza się . Wiem , że istnieją podstawki chłodzące , ale chciałbym bez tego się obejść . POMOCY !!!!!!

<Zakładając że to nie problem z chłodzeniem ( bo głosno pracujący wiatrak byś usłyszał ) może to być np. duże ciągłe obciążenie procesora, niektóre laptopy bardzo ciężko to znoszą.

Gość

Dodane: 2009-08-10 18:36

Możerozbierz go i zobacz czyradiatory nie są zabite kurzem

Gość

Dodane: 2009-08-10 18:39

jest jeszcze na gwarancji , więc ta opcja odpada :(. A jakim programem  zmniejszyć zużycie procesora ??? 

freon
freon

Dodane: 2009-08-10 18:57

1 schłodzić można

2 duże zużycie procesora może powodować przegrzewanie sprzętu

są specjalne podkładki chłodzące laptop wystarczy poszukać

zapewne system operacujny to windows Vista z wkurzającymi, zbędbyni efektami wizualnymi takie jak przeźroczystość okien, komposycje pulpitu zegarek boczny i wskażniki poza tym oczyszczanie pulpitu i defragnętacja

nie jest potrzebny program wystarczy wyłączyć z autostartu

masz link do programu

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2754&Ashampoo+WinOptimizer+5.12

FreemanPL23
FreemanPL23

Dodane: 2009-08-10 19:50

Można spróbowac tez bardziej chałupnicza metoda tzn mocny odkurzacz i dmuchamy i ciagnimy :PPP

Karol94
Karol94

Dodane: 2009-08-10 20:03

Laptopów się nie odkurza , bo może przejść napięcie z odkurzacza na notebooka i już po nim. P.S. Dzięki freon trochę pomogło. W którymś filmiku Kamil Scheit powiedział , żeby system szybciej chodził to trzeba utworzyć partycję dysku. I na jednej ma być system a na drugiej multimedia. Ja mam 320 GB. I nie wiem jak się robi partycje w Windows Vista Home Premium 64 bit SP2 wersja angielska ;). Wiem wiem... Vista to porażka. Miałem XP ale nie było sterowników do wiatraczków . I tylko 3 gb ramu .  Jak byście mi napisali jak się robi partycje lub jakim programem byłbym wdzięczny.

wojassi
wojassi

Dodane: 2009-08-10 23:28

Gparted, lub spróbuj Partition Magic ( ten może nie zadziałac na Viscie, ale spróbuj) O ile wiem to Vista powinna mieć w panelu sterowania możliwość podziału dysku i rozszeżania partycji - narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/ zarządzanie dyskami.

Gość

Dodane: 2009-08-11 14:00

A ja proponuje nie trzymać laptopa na pościeli, na kolanach, zobacz w którym miejscu wiatraczek ma wylot, jeżeli od spodu to podłoż coś pod laptopa, tak aby miał większy prześwit między podołozem a spodem kompa. 

Karol94
Karol94

Dodane: 2009-08-11 14:31

Kupić nowego laptopa jak łatwo się mówi ;). Laptop ma niecały rok i jest bardzo dobry 4GB ramu itp. ale coś te wiatraczki ostatnio... Podłożyłem pod niego takie 2 łapki z IKEI , które się przykleja na rogi szafek itp. i.... POMOGŁO !!!!

Gość

Dodane: 2009-08-11 17:41

morze porostu rozbierz go i wyczysc tak bylo bynamiej z moim laptopem a jezeli sie boisz to oddaj na gwarancje chociaz watpie ze bedzie chcialo ci sie go wysylac do usa.pozdrowienia

Gość

Dodane: 2009-08-11 19:18

Kupić nowego laptopa jak łatwo się mówi ;). Laptop ma niecały rok i jest bardzo dobry 4GB ramu itp. ale coś te wiatraczki ostatnio... Podłożyłem pod niego takie 2 łapki z IKEI , które się przykleja na rogi szafek itp. i.... POMOGŁO !!!!

A może tak wyczyścić wszelkie otwory wentylacyjne, wentylator, radiator, wymienić podkładki silikonowe i podstawa-smar procesora?

Gość

Dodane: 2009-08-11 19:30

Być może ... Ale zauważyłem , że wentylator znajduję się może ze 3 milimetry powyżej powierzchni biurka , na którym stoi laptop. Więc gdzie ma to ciepłe powietrze uciekać. A nie orientujesz się może , gdzie i za ile można coś takiego zrobić jak napisałeś ???

Gość

Dodane: 2009-08-11 20:16

Anonim
Być może ... Ale zauważyłem , że wentylator znajduję się może ze 3 milimetry powyżej powierzchni biurka , na którym stoi laptop. Więc gdzie ma to ciepłe powietrze uciekać. A nie orientujesz się może , gdzie i za ile można coś takiego zrobić jak napisałeś ???

W każdym szanującym się serwisie komputerowym. Koszt takiego czyszczenia wraz z nowym smarem do procesora to wydatek około 40-50 zł. Mnie osobiście kosztowało to właśnie 40 zł i pomogło. Oddawałem kompa do serwisu nie robiąc tego samemu, bo mam HP tx, a tu rozkręcić obudowę nie jest tak prosto. Wolałem, by zrobił to fachowiec.

Gość

Dodane: 2009-08-11 23:34

podstaw cos pod niego starczy zeby wentylatory mialy 1.5 cm od blatu to zmniejszy sie grzanie

Gość

Dodane: 2009-08-12 00:23

1.Oddać do serwisu i przedmuchać sprężonym powietrzem-b.częsta przyczyna przegrzewania
2.sprawdzic napiecie zasilania (pod spodem notebooka) i sprwadzis zasilacz(uszkodzony przewód)
3.wirusy w komputerze -dziłajace aplikacje w ukryciu - panel sterowania-wyłącz programy niepotrzebne w autostarcie-Przeskanować komputer progr.antywirusowym który wykrywa aplikacje działajace w tle (serwis)
4.uszkodzony wentylator
5.zakryte otwory wentylacyne kompa-swobodny dostęp powitrza od spodu kompa

Stanley Lubin 

Gość

Dodane: 2009-08-12 11:22

Dzięki ! 

Gość

Dodane: 2009-08-12 12:26

Najlepsza metoda to podjechac na stacje benzynowa i przedmuchac sprezarka do pompowania koła. 20 stopni mniej na procesorze:)

marekpl
marekpl

Dodane: 2009-08-12 15:38

mozesz zawsze kupic urzadzenie jak to na zalaczonym obrazku, moze tez pomoc wyczyszczenie systemu operacyjnego - jest wiele rozwiazan...

obrazek

clown
clown

Dodane: 2009-08-12 16:39

Zeby obnizyc temperature procka masz 3 najlepsze sposoby:

1. System recovery w Vista - poniewaz w czasie uzywania Vista traci czasem instrukcje chlodzace procka i komp sie zaczyna grzac (wirusy, trojany, etc.)
2. Podstawka chlodzaca pod laptopa, jak wyzej - jest tego duzo na allegro
3. Przedmuchanie radiatora na procesorze z zalegajacych klakow kurzu, musi byc wysokie cisnienie powietrza, takie w blaszanych bankiach mozna kupic w sklepach.

Tyle jest sposobow, a jaki najlepszy sam wybierz, najpierw trzeba zaczac od przedmuchania i dalej sie posuwasz z praca.