Na polskim rynku RTV królują telewizory LCD oraz plazmy, jednak projektory multimedialne zyskują powoli coraz większe grono zwolenników. Z roku na rok stają się coraz bardziej niezawodne, oraz coraz tańsze. Proponujemy trzy niedrogie urządzenia, które sprawdzą się w kinie domowym oraz w pracy.

Odsłony: 26323
Pochwały: 0
Komentarze: 15

Tagi: projektor, lampa, rtv, telewizor, projektory

Komentarze (15)

 • rumcajs

  2010-11-05, 10:59

  LCD i plazmy to szajs do oglądania najwyżej Mody na sukces, do prawdziwego kina domowego tylko projektor. Nie męczy wzroku ma bardziej naturalny obraz, i tworzy kinowy klimat w pomieszczeniu.

 • Haneczka

  2010-11-05, 12:48

  Tak - lcd i plasma to według ciebie to szajs. Jak chcę mieć efekt kinowy to idę do kina.Prawdziwy z ciebie Rumcajs.

 • Cypisek

  2010-11-05, 12:59

  Tak w kinie to jest super, a w domu to już mozna mieć szajs. Ciekawy światopogląd. Prawdziwa z Ciebie Haneczka.

 • marcin

  2010-11-05, 13:18

  a najlepiej cofnac sie w czasie,i ogladac lampowy czarnobialy telewizor

 • p

  2010-11-05, 15:02

  Żaden, nawet najlepszy telewizor nie może równać się z wrażeniami, jaki zapewnia projektor w zaciemnionym pokoju. Dlaczego? Podstawa to sposób wyświetlania obrazu. W przypadku telewizora patrzymy "na żarówkę", natomiast projektor rzuca obraz na ścianę - a wiec patrzymy na światło odbite, które nie męczy wzroku. Spróbuj oglądac tv przy zgaszonym świetle - po krótkim czasie rozbolą cię oczy. Inna rzecz to rozmiar obrazu. Obraz na ścianie o przekątnej 90-100cali jest optymalny do odległości ok 5m Oczywiście można uzyskać obraz o większej przekątnej, ale to mija się z celem. Projektor do kina domowego oczywiście powinien posiadać odpowiednie parametry, a więc: obraz o proporcjach 16:9 , wysoki kontrast, małą jasność (max. do 1000 lumenów). Dlatego, jeżeli projektor ma być przeznaczony wyłącznie do kina domowego, nie warto kupować projektorów biznesowych (najczęściej charakteryzujących się obrazem 4:3, niskim kontrastem i siłą światła pow 1500 Lumenów.) Ja posiadam killkuletni projektor o niskiej rozdzielczości 848x480 (16:9), ale pomimo tego wrażenia z oglądania filmów są znacznie lepsze niż z telewizorka LCD. Oczywiście projektor nie może zastąpić telewizora, bo ten jest przeznaczony do pracy w świetle dziennym i ma wyższa żywotność wynikającą z jego przeznaczenia. Średni żywot lampy projektora to ok 2000 godzin, co pozwala cieszyć się filmami przez co najmniej kilka lat (film trwa średnio 1,5 - 2godz.). Tak więc telewizor służy do oglądania programów telewizyjnych, a projektor do oglądania filmów. Oczywiście można te urządzenia traktować zamiennie, bo przecież traktorem tez da się jeździć po autostradzie, a samochodem jeździć po polu, jednak komfort jest nieporównywalny z urządzeniami dedykowanymi do konkretnych zastosowań.

 • adrem

  2010-11-05, 15:43

  [cytat_8069]Żaden, nawet najlepszy telewizor nie może równać się z wrażeniami, jaki zapewnia projektor w zaciemnionym pokoju. Dlaczego? Podstawa to sposób wyświetlania obrazu. W przypadku telewizora patrzymy "na żarówkę", natomiast projektor rzuca obraz na ścianę - a wiec patrzymy na światło odbite, które nie męczy wzroku. Spróbuj oglądac tv przy zgaszonym świetle - po krótkim czasie rozbolą cię oczy. Inna rzecz to rozmiar obrazu. Obraz na ścianie o przekątnej 90-100cali jest optymalny do odległości ok 5m Oczywiście można uzyskać obraz o większej przekątnej, ale to mija się z celem. Projektor do kina domowego oczywiście powinien posiadać odpowiednie parametry, a więc: obraz o proporcjach 16:9 , wysoki kontrast, małą jasność (max. do 1000 lumenów). Dlatego, jeżeli projektor ma być przeznaczony wyłącznie do kina domowego, nie warto kupować projektorów biznesowych (najczęściej charakteryzujących się obrazem 4:3, niskim kontrastem i siłą światła pow 1500 Lumenów.) Ja posiadam killkuletni projektor o niskiej rozdzielczości 848x480 (16:9), ale pomimo tego wrażenia z oglądania filmów są znacznie lepsze niż z telewizorka LCD. Oczywiście projektor nie może zastąpić telewizora, bo ten jest przeznaczony do pracy w świetle dziennym i ma wyższa żywotność wynikającą z jego przeznaczenia. Średni żywot lampy projektora to ok 2000 godzin, co pozwala cieszyć się filmami przez co najmniej kilka lat (film trwa średnio 1,5 - 2godz.). Tak więc telewizor służy do oglądania programów telewizyjnych, a projektor do oglądania filmów. Oczywiście można te urządzenia traktować zamiennie, bo przecież traktorem tez da się jeździć po autostradzie, a samochodem jeździć po polu, jednak komfort jest nieporównywalny z urządzeniami dedykowanymi do konkretnych zastosowań.[/cytat_8069]

  w sumie nic dodać nic ująć, też się przymierzam do zakupu projektora, martwi troche tylko żywotność lamp

 • t

  2010-11-05, 15:45

  wszystko ok, obraz mniej męczy wzrok ale niestety czerń najlepsza jest na plazmach

 • Mike

  2010-11-05, 16:51

  Mam tego Epsona EH-TW450 i moge go polecic z czystym sumieniem. Ogladanie na nim filmow to zupelnie inna bajka. 90", cena 2,5k pln i jak na te klase sprzetu swietny obraz nie maja szans w starciu z TV. Jedyna wada jaka w nim dostrzegam to dosyc blada czern ale za te pieniadze nie mozna miec wszystkiego. Niewatpliwym atutem jest tez fakt ze Epson daje na ten projektor 36 mieisiecy gwarancji - zarowno na sprzet jak i lampe.

 • Mike

  2010-11-05, 16:53

  [cytat_8072]Mam tego Epsona EH-TW450 i moge go polecic z czystym sumieniem. Ogladanie na nim filmow to zupelnie inna bajka. 90", cena 2,5k pln i jak na te klase sprzetu swietny obraz nie maja szans w starciu z TV. Jedyna wada jaka w nim dostrzegam to dosyc blada czern ale za te pieniadze nie mozna miec wszystkiego. Niewatpliwym atutem jest tez fakt ze Epson daje na ten projektor 36 mieisiecy gwarancji - zarowno na sprzet jak i lampe.[/cytat_8072]

   

  Oczywisicie mialem na mysli ze to TV nie ma sznas w starciu z tym projektorem


 • p

  2010-11-06, 12:04

  Adrem, nie martw się żywotnością lamp: 2000 godzin to obecnie minimum, a to na ładnych kilka lat wystarczy. Przy założeniu, że przeciętny film trwa 1,5 godz, jedna lampa pozwoli na obejrzenie 1300 filmów, a przecież projektora nie używa się codziennie, bo nie zawsze jest coś ciekawego do obejrzenia, nie zawsze jest na to czas i warunki. Poza tym za te kilka lat zawsze możesz kupić nową lub zregenerować starą lampę:) Inna sprawa, jeśli chcesz tłuc dzień w dzień godzinami w gry - tylko wtedy żywotność lampy może mieć jakieś znaczenie przy decyzji o zakupie. Przy zakupie projektora warto też pomyśleć o UPS-ie, nawet najprostszym, który da kilka minut na wyłączenie sprzętu w przypadku awarii prądu.

 • zobacz wszystkie
 • Trwa ładowanie Trwa ładowanie