Tagi: wygląd, windows, windows 7, optymalizacja, system

Opcje modyfikacji wyglądu Windows 7 są dostępne w panelu personalizacji, jednak jest ich niewiele. Pora wykorzystać potencjał wizualny systemu i zamienić Windows 7 na piękny Windows 7. Do skrzętnie poukrywanych przez Microsoft opcji dostosowywania wyglądu dotrzemy z pomocą małych, darmowych i stabilnych programów. Dzięki nim będziemy mogli w prosty sposób - kilka kliknięć - odświeżyć interfejs, bez uciążliwej edycji rejestru czy innych skomplikowanych operacji. Pora sięgnąć po piękny Windows 7!

Adam Stępień

 

Kompozycje

Skiny, skórki, tematy lub po prostu kompozycje systemu Windows 7 to różne nazwy kombinacji obrazów, kolorów i dźwięków komputera. Oprócz domyślnie oferowanych kompozycji wbudowanych w system operacyjny, takich jak Windows 7 i klasyczny Windows, klienci otrzymują dostęp do kompozycji regionalnych, czyli specjalnie przygotowanych skinów właściwych dla używanej wersji językowej. Użytkownicy korzystający z systemu Windows 7 z japońskim interfejsem w opcjach personalizacji wyglądu zobaczą kompozycję z tapetą z Tokio, a Polacy otrzymują kompozycję Polska z tapetą z Malborku. W każdym razie wszystkich dostępnych kompozycji nie jest zbyt dużo, ale można pobrać wiele dodatkowych z Internetu. Na stronie firmy Microsoft można znaleźć ich aż 84. Pliki te mają rozszerzenie .themepack - pobieramy je i uruchamiamy.

 

 

Nowa kompozycja zostaje automatycznie ustawiana w systemie operacyjnym. Jednakże z niektórymi kompozycjami pobieranymi z Internetu mogą pojawić się problemy. Podobnie jak w Windows XP niezbędna będzie podmiana plików systemowych, aby cieszyć się skinami samodzielnie tworzonymi przez pasjonatów. Zamiast ręcznie modyfikować pliki systemowe, wystarczy uruchomić aplikację UXTheme Multi Patcher, która zrobi to za nas, a na koniec zażąda ponownego uruchomienia komputera. Zgadzamy się i po kolejnym zalogowaniu do systemu Windows 7 możemy bez problemu używać dowolnych kompozycji znalezionych w Internecie. Większość z nich jest oferowana do pobrania jako skompresowane archiwa, których zawartość należy wypakować do /Windows/Resources/Themes. Tym samym zainstalowaliśmy kompozycję, którą pobraliśmy, ale nie jest ona jeszcze aktywna. Uaktywniamy ją, dwukrotnie klikając plik z rozszerzeniem .theme we wspomnianym folderze Themes.

 

 

Warto odwiedzić:
http://windows.microsoft.com/en-US/windows/downloads/personalize/themes
http://browse.deviantart.com/customization/skins/windows7/visualstyle/?order=5&q=theme

 

 

Gadżety

Kolejnym elementem, który odświeża wygląd systemu Windows 7 są gadżety. W Internecie można znaleźć ich wiele w postaci plików z rozszerzeniem .gadget, które umieszczamy w folderze /program files/windows sidebar. Następnie z menu kontekstowego pulpitu (kliknięcie prawym przyciskiem myszy na wolnym obszarze) należy wybrać opcję Gadżety i dodać interesujący nas gadżet, dwukrotnie go klikając. Poniżej prezentujemy zrzuty ekranowe systemu Windows 7 z dodanymi przykładowymi gadżetami z serwisu DevianArt. Stanowią one ciekawą alternatywę dla zintegrowanych z systemem gadżetów wskazań wykorzystania procesora i pamięci komputera. Do wyboru, do koloru, a na pewno owocowo (jabłko, kiwi, cytryna, pomarańcza, arbuz i ananas).

 

 

 

Warto odwiedzić:
http://browse.deviantart.com/customization/skins/vistautil/sidebar/?qh=&section=&q=gadget
http://www.intowindows.com/20-handy-gadgets-for-your-windows-7-desktop/
http://bestdesignoptions.com/?p=10665

 

 

Komentarze (6)

 • DARKO

  2010-11-29, 09:29

  PORADNIK SUPER, ALE MAM MAŁE PYTANIE DO TWÓRCY: DLACZEGO PO ZAINSTALOWANIU KOMPOZYCJI(W MOIM WYPADKU BYŁ TO DARK AGILITY) I PODMIANIE (Z TRUDEM;P) PLIKÓW SYSTEMOWYCH KOMPOZYCJA URUCHAMIA SIE W WIDOKU PODSTAWOWYM TJ. NIE W AERO? CHCIAŁBYM ABY BYŁO JAK NA DOŁACZONEJ FOTCE. PO PODMIANIE PLIKU EKSPLORER EXE JEGO WYGLĄD ZMIENIA SIE NA DOMYŚLNY SYSTEMOWY;/. MAM WIN 7 HOME BASIC 64X. POZDRO

 • Tomik

  2010-11-29, 17:21

  Trójwymiarowe badziewia, tylko obciążają dodatkowo pamięć RAM komputera. Poza ruchomą tapetą pulpitu, ruchomą nawigacją katalogów za pomocą myszki na pulpicie i książkowym wyglądem ikon niewiele się różni w działaniu od XP.

 • NoName

  2011-09-14, 23:55

  [cytat_8229]Trójwymiarowe badziewia, tylko obciążają dodatkowo pamięć RAM komputera. Poza ruchomą tapetą pulpitu, ruchomą nawigacją katalogów za pomocą myszki na pulpicie i książkowym wyglądem ikon niewiele się różni w działaniu od XP.[/cytat_8229]

  Buhahahah

 • wujek_skiba

  2011-10-13, 13:36

  witam
  po zastosowani kroku

  "Niestety włączenie funkcji DreamScene w Windows 7 powoduje uaktywnienie przezroczystości etykiet ikon na pulpicie, w wyniku czego nazwy plików stają się nieczytelne, tak jak widać to na powyższym zrzucie ekranowym. Problem można szybko rozwiązać, klikając kolejno menu kontekstowe pulpitu -> Personalizuj -> Tło pulpitu -> Położenie obrazu: Rozciągnięcie."

  ikony stają sie widoczne ale tapeta się zawiesza, tak jak i po ponownym włączeniu komputera.  Da się coś z tym zrobić ??

 • Meta_kolo

  2011-11-26, 10:53

  Program do ustawienia dowolnego pliku WMA lub MPG na tapetę pulpitu windows 7 Pobieramy zupełnie za darmo i postępujemy według poradnika zawartego w archiwum z plikiem: Plik dla wersji 64 bitowej: http://www.filesonic.com/file/4010420253/Dreamscene 64bit.rar Plik dla wersji 32 bitowej: http://www.filesonic.com/file/4010557123/Dreamscene 32bit.zip

 • 2012-01-16, 14:11

  Jak sie nazywają te 2 kompozycje podane wyżej?

 • zobacz wszystkie
 • Trwa ładowanie Trwa ładowanie