Tagi: wygląd, windows, windows 7, optymalizacja, system

Zmiana koloru ikon folderów

Wiemy już, jak zmienić ikony dysków, partycji, bibliotek, Komputera, Kosza. Pora na być może najużyteczniejszą formę podmiany ikon - zmiana koloru ikon dowolnych folderów na dysku. Kiedy jest ich zgromadzona duża ilość w jednym miejscu, możemy mieć problem ze zlokalizowaniem ważnego folderu, który łatwo zlewa się kolorystycznie z pozostałymi. Można oczywiście ten folder wyciąć i wkleić w inne miejsce, aby był bardziej widoczny, ale podobny efekt uzyskamy, korzystając z Rainbow folders. Jest to zaprojektowany przez naszego rodaka program, który pozwala zmienić kolor dowolnego folderu na dysku twardym. Po jego zainstalowaniu możemy wybranemu folderowi przypisać odpowiadający naszym potrzebom odcień koloru i jego nasycenie. Obsługa programu jest intuicyjna - wskazujemy folder, wybieramy kolor i klikamy Pokoloruj. Możemy ten sam kolor przydzielić wielu folderom jednocześnie (Wybór wielokrotny), a wprowadzone zmiany w dowolnym momencie przywrócić (Odkoloruj). Podczas instalowania Rainbow folders warto zaznaczyć opcję powiązania programu z powłoką Windows 7, dzięki czemu będziemy mogli zmienić kolor folderu bezpośrednio z poziomu eksploratora systemowego.

 

  

Zmiana koloru animacji przy kopiowaniu plików

Kopiując, przenosząc lub usuwając zawartość plików i folderów w systemie Windows 7, wyświetla się okno dialogowe z animacją. Koloru tej animacji nie można zmienić w opcjach personalizacji, ale można wykorzystać w tym celu aplikację Se7en Copy Delete Animation Modder.

 

 

Aplikacja modyfikuje systemową bibliotekę shell32.dll, pozwalając na dobór trzech kolorów gradientu tła animacji oraz napisu kopiowania. Możemy wprowadzić wartości w szesnastkowym zapisie koloru albo wybrać z palety RGN, klikając ikonę pędzla. Zmiany wprowadzamy, klikając Modify Animation, a odwołujemy przyciskiem Restore. Program oferuje podgląd "na żywo" zmodyfikowanego okna.

 

  

Zmiana tła ekranu logowania

Zmiana tła ekranu logowania systemu Windows 7 nie jest tak łatwa jak zmiana tapety pulpitu. Możemy oczywiście zmodyfikować odpowiednie wpisy w rejestrze, ale trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach nakładanych na podmieniany obraz tła. Dlaczego więc nie użyć zewnętrznych programów, które zrobią to za nas? Programem do podmiany tła ekranu logowania jest Logon Changer for Windows 7.

 

 

Są jeszcze inne programy opracowane do tego samego celu, których jednakże nie warto polecać ze względu na ich słabe strony: mogą dodawać zbędne paski narzędzi (Thoosje Windows 7 Logon Editor), mają wysokie wymagania sprzętowe (This Windows 7 Background Changer), występują niekomfortowe błędy "zmiany nie powiodły się" (Logon Screen Rotator). W Logon Changer for Windows 7 nie spotykamy wspomnianych problemów. Aplikacja automatycznie sprawdzi, czy rozmiar proponowanego obrazu tła ma odpowiedni rozmiar. Jeżeli rozmiar pliku jest większy od dopuszczalnego (245 kB), to otrzymamy propozycję utworzenia kopii zapasowej oryginału. Następnie obraz zostaje automatycznie dopasowany, tak aby jego rozmiar był odpowiedni. Powinniśmy brać pod uwagę niejednokrotną utratę jakości przy takim dopasowaniu rozmiaru (kosztem właśnie jakości).

Logon Changer for Windows 7 nie wymaga instalacji. Uruchamiamy program, klikamy Change Logon Screen i wskazujemy obraz, jaki chcemy użyć jako tła ekranu logowania. Możemy podejrzeć zmiany (Test), a także przywrócić domyślne tło systemu Windows (Revert to Default Logon Screen).

 

 

 

 

Większe miniatury podglądu okien i programów

Gruntownie zmieniony w systemie Windows 7 pasek zadań oferuje podgląd zawartości otwartych okien i uruchomionych programów. Jeżeli korzystamy z monitora lub wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości ekranu, przydatne może okazać się zwiększenie rozmiaru tych miniatur. Służy do tego Taskbar Thumbnail Tweaker.

 

 

Jego obsługa zawęża się do użycia czterech opcji:

·         górny suwak - zwiększamy lub zmniejszamy rozmiar miniatur;

·         dolny suwak - zwiększamy lub zmniejszamy opóźnienie czasowe wyświetlania miniatur;

·         Taskbar Thumbnail Preview - Text Only - zamiast podglądu zawartości będą wyświetlane etykiety tekstowe z nazwą okna lub programu;

·         Disable Taskbar Thumbnail Preview - całkowicie rezygnujemy z miniatur podgląd

 

Komentarze (6)

 • DARKO

  dzisiaj, 09:29:01

  PORADNIK SUPER, ALE MAM MAŁE PYTANIE DO TWÓRCY: DLACZEGO PO ZAINSTALOWANIU KOMPOZYCJI(W MOIM WYPADKU BYŁ TO DARK AGILITY) I PODMIANIE (Z TRUDEM;P) PLIKÓW SYSTEMOWYCH KOMPOZYCJA URUCHAMIA SIE W WIDOKU PODSTAWOWYM TJ. NIE W AERO? CHCIAŁBYM ABY BYŁO JAK NA DOŁACZONEJ FOTCE. PO PODMIANIE PLIKU EKSPLORER EXE JEGO WYGLĄD ZMIENIA SIE NA DOMYŚLNY SYSTEMOWY;/. MAM WIN 7 HOME BASIC 64X. POZDRO

 • Tomik

  dzisiaj, 17:21:47

  Trójwymiarowe badziewia, tylko obciążają dodatkowo pamięć RAM komputera. Poza ruchomą tapetą pulpitu, ruchomą nawigacją katalogów za pomocą myszki na pulpicie i książkowym wyglądem ikon niewiele się różni w działaniu od XP.

 • NoName

  2011-09-14, 23:55

  [cytat_8229]Trójwymiarowe badziewia, tylko obciążają dodatkowo pamięć RAM komputera. Poza ruchomą tapetą pulpitu, ruchomą nawigacją katalogów za pomocą myszki na pulpicie i książkowym wyglądem ikon niewiele się różni w działaniu od XP.[/cytat_8229]

  Buhahahah

 • wujek_skiba

  2011-10-13, 13:36

  witam
  po zastosowani kroku

  "Niestety włączenie funkcji DreamScene w Windows 7 powoduje uaktywnienie przezroczystości etykiet ikon na pulpicie, w wyniku czego nazwy plików stają się nieczytelne, tak jak widać to na powyższym zrzucie ekranowym. Problem można szybko rozwiązać, klikając kolejno menu kontekstowe pulpitu -> Personalizuj -> Tło pulpitu -> Położenie obrazu: Rozciągnięcie."

  ikony stają sie widoczne ale tapeta się zawiesza, tak jak i po ponownym włączeniu komputera.  Da się coś z tym zrobić ??

 • Meta_kolo

  2011-11-26, 10:53

  Program do ustawienia dowolnego pliku WMA lub MPG na tapetę pulpitu windows 7 Pobieramy zupełnie za darmo i postępujemy według poradnika zawartego w archiwum z plikiem: Plik dla wersji 64 bitowej: http://www.filesonic.com/file/4010420253/Dreamscene 64bit.rar Plik dla wersji 32 bitowej: http://www.filesonic.com/file/4010557123/Dreamscene 32bit.zip

 • 2012-01-16, 14:11

  Jak sie nazywają te 2 kompozycje podane wyżej?

 • zobacz wszystkie
 • Trwa ładowanie Trwa ładowanie