Tagi: grafika, retusz, photoshopNatalia Siwiec ma piękne brązowe włosy i wygląda w nich świetnie. Jak będzie prezentować się w blond fryzurze? Sprawdźmy! Ufarbujmy Natalii włosy za pomocą przyborów Photoshopa.

 Autor: Alicja Żebruń


 

Piękna brunetka od kilku miesięcy wzbudza ogromne zainteresowanie mediów. Czy do twarzy będzie jej również w blond czuprynie? Jeśli nie chcemy czekać, aż sama zainteresowana zmieni kolor włosów i zaprezentuje się w nowej odsłonie, spróbujmy dokonać realistycznej symulacji jasnowłosej Natalii za pomocą narzędzi Photoshopa. Wersję próbną Photoshopa CS6, potrzebną do skorzystania z porad, można pobrać z serwisu pliki.onet: http://pliki.onet.pl/Adobe.Photoshop,Grafika.2D,Windows,11586.html  

 

Zaznaczamy włosy

Zaznaczanie włosów to bardzo trudna operacja. Na szczęście Photoshop ma narzędzia, które ją usprawnią.

Do zaznaczania łatwiejszych elementów (czyli takich, które mają zbliżony kolor i wyraźne krawędzie) wystarczy narzędzie Quick Selection Tool/Szybkie zaznaczanie. Na pasku opcji ustawiamy narzędzie w tryb dodawania (ikona pędzla z plusem), a także dobieramy rozmiar końcówki (zależy od wymiarów zaznaczanego obszaru) i twardość (od tego zależy wtapianie granicy zaznaczenia). Jeśli zaznaczymy opcję Auto-Enhance/Auto-poprawianie, program będzie automatycznie poprawiał krawędź. Następnie klikamy, bądź przeciągamy po obszarze, który chcemy zaznaczyć. Program automatycznie dopasowuje selekcję. Jeśli zaznaczyliśmy zbyt wiele, ustawiamy narzędzie w tryb odejmowania selekcji (ikona pędzla z minusem) i kliknięciami usuwamy część zaznaczenia. W ten sposób możemy zaznaczyć odróżniające się od tła i reszty ciała włosy, choć nie idealnie. Poprawki wprowadzimy później. Ale o tym za chwilę.

 

 

 


 

 

Jeśli zaznaczanie narzędziem Quick Selection Tool/Szybkie zaznaczanie jest dla nas niewygodne, możemy spróbować namalować selekcję. Na pasku narzędzi po lewej stronie (w jego dolnej części) klikamy podwójnie na ikonę Edit in Quick Mask Mode/Edytuj w trybie szybkiej maski, a w oknie dialogowym zaznaczamy opcję Selected Areas/Obszary zaznaczone. Klikamy na OK.  Aby aktywować tryb szybkiej maski, możemy wcisnąć klawisz Q. Następnie średniomiękkim lub twardszym pędzlem (Brush Tool/Pędzel) w kolorze czarnym zamalowujemy włosy – pukiel po puklu. W międzyczasie zmieniamy rozmiar pędzla, dostosowując go do zamalowywanego detalu (najwygodniej używać do tego celu klawiszy nawiasów kwadratowych) . Fryzura zostaje pokryta czerwoną maską. Jeśli zamalowaliśmy zbyt duży obszar, skorygujemy to pędzlem w kolorze białym. Po ponownym wciśnięciu klawisza Q zamiast maski pojawi się selekcja. Taka metoda zaznaczania włosów nie jest również idealna. Jednak za chwilę dopracujemy efekt.

 

Komentarze (3)

 • 2012-08-26, 17:56

  Po artykule, którego treścią było to jakiego telefonu używa Natalia Siwiec oraz jakich słuchawek używa, przysiągłem sobie że po kolejnym artykule nie związanym z techniką i komputerami lecz z tą lampucerą w roli głównej - nigdy nie wejdę na onet.pl i słowa dotrzymam. GRATULACJE!

 • 2012-08-26, 19:40

  na szczęście ja nigdy nie musiałam się retuszować..bo to oszukiwanie samej siebie ;) po prostu nie robię sobie zdjęć,kiedy nie jestem w formie..no chyba,że ktoś mi `w tym czasie` cyknie a wtedy to już `zonk` ;) przyjrzałam się Natalii w tych dwóch wersjach..nooo,w brązie jej jednak lepiej ale w blondzie też ładnie :) pozdrawiam

 • 2012-09-16, 22:25

  @up jeśli wyglądasz tj. na avatarze to nie ma czego retuszować ;)

 • zobacz wszystkie
 • Trwa ładowanie Trwa ładowanie