Tagi: program, bezpieczeństwo, system

Cześć dziś portal www.bez-problemu.za.pl zaprezętuje wam  jeden ze sposobów usówania hasła do konta użytkownika systemu Windows ...  

 

 

Zdarza się tak że zapomnimy hasła do  naszego konta i nie wiemy jak się do niego dostać , a po za tym konto " Gość " w systemie Windows jest wyłączone i odpada mam sztuczka z zalogowaniem się na konto " Gość " przez tryb awaryjny . I co teraz formatować Windows'a i utracić wszystkie dane , nie musisz tego robić portal www.bez-problemu.za.pl pokaże ci sposób jak usunąć hasło innym sposobem ...   

 

 

Proces odzyskiwania hasła pokazuje na systemie Windows 7 ...

 

ZACZYNAJMY

 

Do pracy potrzebójemy program o nazwie : Offline NT Password & Registry   można go pobrać ze strony producenta ...

Program po ściąganięciu  jest w postaci jednego pliku ISO zawarte w jednym pliku ZIP.

 

Po ściągnięci i rozpakowaniu musimy zrobić obraz płyty . W windows 7 nie trzeba pobierać dodatkowych programów wystarczy  nam wbudowany program w systemie do nagrywania plików ISO ,  w Windows XP potrzebujemy do tego programu np. PowerISO.

 

1.

 

 

Włóż Offline NT Password & Registry Editor płyty do napędu CD / DVD / BD dysk, a następnie ponownie uruchom komputer.

Ekran początkowy widać po ponownym uruchomieniu powinien być taki sam, zawsze widzisz, tuż po uruchomieniu komputera. Być może informacje o komputerze, jak na zdjęciu powyżej.

Offline NT Password & Registry Editor zaczyna załadować się


2.Następną rzeczą, którą zobaczysz, jest kilka linijek tekstu, który szybko spływają w dół ekranu. Nie musisz nic robić tutaj.

Te wiersze tekstu  są do  indywidualnych zadań, które system operacyjny Linux musi podjąć  do załadowania programu Offline NT Password & Registry Editor , który w późniejszym etapie spowoduje usunięcie hasła systemu Windows.


3.
Kolejnym krokiem w Offline NT Password & Registry Editor  jest wybór partycji, która zawiera instalację systemu Windows.


4.Naciśnij ENTER, aby zaakceptować domyślną ścieżkę rejestru systemu Windows Windows/System32/config.


5.Jest teraz pytanie, która część rejestru należy załadować. Jesteśmy zainteresowani resetowaniem hasła systemu Windows, tak będziemy robić.


WYSTARCZY :


Naciśnąć klawisz  ENTER, aby zaakceptować wybór domyślny 1.6.
Naciśnij ENTER, aby zaakceptować domyślny wybór danych Edycja użytkowników i haseł.7.
Program  teraz musi wiedzieć, które hasła w systemie Windows użytkownika  chcesz usunąć .

Użytkownik domyślnie jest wyświetlany w nawiasach w wierszu polecenia. W powyższym przykładzie widać, że to użytkownik Administrator.

Jeśli użytkownik domyślnie jest  Adminsitrator,  po prostu naciśnij klawisz ENTER. W przeciwnym razie, wprowadź nazwę użytkownika , a następnie naciśnij klawisz ENTER.8.Na dole ekranu zobaczysz User Edit Menu z kilkoma opcjami do wyboru 

Nas interesuje pozycja 1 wybieramy ją , następnie naciśnij klawisz ENTER.

Program mam jeszcze kilka innych opcji do wyboru np. Pokazuje kilka ciekawych informacji na temat użytkownika wprowadzonych w ostatnim kroku - imię i nazwisko, jakie grupy do której należy użytkownik, jak wiele nieudanych prób logowania miały miejsce, ile łącznieloginy zostały zakończone, i więcej.


9. 
 

Zakładam, że nie było żadnych problemów, powinieneś zobaczyć Hasło usunięto! ( Password clearedkomunikat po wpisaniu 1 w poprzednim kroku.
TERAZ :
Typ! , aby zakończyć edycję użytkownika, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Ważne: Musisz potwierdzić te zmiany w późniejszym etapie, zanim zostaną one faktycznie zakończone. Po zamknięciu Offline NT Password & Registry Editor teraz to resetowanie hasła nie odbędzie się!
 
 

 

10.

Wpisz q, a następnie naciśnij klawisz ENTER, aby zamknąć Offline NT Password &Registry Editor.

Ważne: wciąż nie wszystko! Musisz potwierdzić zmiany resetowania hasła w następnym kroku,11.Program  pyta, czy chcesz nadpisać plik ?


Wpisz y i naciśnij klawisz ENTER.

Powinieneś zobaczyć EDIT COMPLETE. Jeśli tak,oznacza to, że Offline NT Password & Registry Editor nadpisał zmiany hasła do komputera   GRATULACJIE  ale to jeszcze nie koniec ...12.
Program Offline NT Password & Registry Editor daje możliwość tutaj, aby ponownie uruchomić program.  Jęśli postępowałeś tak jak przedstawiałem to na tym tuterialu nie ma potrzeby powtarzać niczego .


Naciśnij ENTER, aby potwierdzić ustawienia.13.
I to już koniec resetowania hasła , wyłóż teraz płytkę z programem i zresetuj komputer . 

Powinneś teraz zalogować się na swoje konto bez hasła ....   
Więcej ceikawych porad i nowości ze świata IT  na 

www.bez-problemu.za.pl 
Komentarze (3)