Odpowiedź na e-mail użytkownika ze społeczności internetowej Geeks!

Odsłony: 12152
Pochwały: 1
Komentarze: 5

Tagi: przyspieszenie, wolny, szybki, komputer

Komentarze (5)

 • 2009-07-23, 10:35

  Dodałbym jeszcze konieczność okresowego oczyszczania systemu,programy,które instalujecie zostawiają często niepotrzebne śmieci,potrzebne tylko w czasie instalacji,użytkownik komputera,często musi dbać o system operacyjny,trzeba od czasu do czasu defragmentować dysk,czyścić rejestr Windows,katalog Temp,wolne PC zalecałbym przeskanować antywirusem,często objawami spowolnienia komputera jest złapanie bakcyla z internetu,objawem są też dziwne nazwy procesów w menadżerze zadań (np. Zone.exe,procesy niby systemowe,ale z przekręconymi nazwami,np. svchooosst.exe,prawidłowy to svchost.exe),nadaktywność sieci - robak może łączyć sie z podejrzanymi stronami,itp. Windows ma opinie łatwego systemu,ale wymaga czasowych przeglądów Oprogramowanie np. w Firefoxie nie musimy mieć 50 dodatków obciążających przeglądarkę Ociężałe Nero można zamienić na Ashampoo Burning Studio - wersje free lub komercyjną w cenie magazynu komputerowego z pełną wersją ABS Oprócz Sumatry PDF można użyć Foxit Readera (darmowy do zastosowań niekomercyjnych),to samo jest z archiwizerami - jest mnóstwo lżejszych programów

 • dzisiaj, 20:38:48

  przedewszystkim powyłączać niepotrzebne usługi, ja mam ich chodzących 17 (pamięć zadeklarowana 170 z 1024) w tym jest antywirus, usługa serwer i program do łączenia wifi, wiec systemowych de facto potrzeba około 12 - 14.

 • 2009-07-28, 15:46

  1. sprawdzać co startuje wraz z systemem i wyłączac wszystko co nie jest istotne
  2. wyłączyć nieporzebne usługi
  3. defragmentacja, czyszczenie rejestru (np. regcleaner) , i tempów (np. crap cleaner)

  magicznie niczego nie przyspieszą takie działania, ale po prostu komputer nie będzie zamulał.

  pozdr

 • 2009-08-03, 02:04

  Hej. Kolega w filmie bardzo mnie zaciekawił ale uważam jego podejście za mało profesjonalne, za dużo narzuca niepotrzebnych nawyków które sam stosuje, np. co zrobisz gdy padnie Ci internet ? Nic, bo nie masz poinstalowanych programów :D

  Ok, do dzieła. Jeśli komputer zamula jest kilka rzeczy ktore trzeba spraqwdzić:

  -PROCESY
      Sprawdź ile działa procesów i ile zurzywają pamięci, powyłączaj zbędne. Standardowa   ilość procesów to około 33-38. Widziałem u niektórych nawet 72 :D

  -USŁUGI
      Wyłącz zbędne działające usługi, dużo programów jak np Nero włącza sobie parę usług.

  -ANTYVIRUS
      Sprawdź czy nie skanuje właśnie komputera, na jakim poziomie ma heurestyke, powyłączaj usługi natywirusa które uważasz za zbędne. Najlepiej to zainstaluj takie natywirusa który nie obciąża systemu np AVIRA Antyvir lub płatny Kaspersky Internet Security.

  -PAMIĘĆ PODRĘCZNA
      Sprawdź ile masz ustawionej pamięci podręcznej. Powinno być około 2 razy tyle ile system uznaje za "zalecane". Najlepiej ustawić to na kilku partycjach.

  -AKTUALIZACJE WINDOWSA
      Sprawdź czy aktualizacje Windowsa są WYŁĄCZONE !!! Każda aktualizacja to kolejny plik, kolejny wpis do rejestru, kolejna usługa i kolejne obciążenie dla systemu. Proponuję również NIE INSTALOWAĆ dodatku SP3 do Windows XP ponieważ powoduje wiele problemów m. in. przy podłączaniu nowe sprzętu na USB.

  -MENADŻER URZĄDZEŃ
     Sprawdź czy wszystkie urządzenia mają zainstalowane poprawnie sterowniki, szczególnie te od mostków płyty głównej.

  -OSPRZĘT
     Sprawdź czy żadne z twoich urządzeń nie szfankuje, nie raz uszkodzona mysz, klawiatura, drukarka czy nawet pendrive może spowalniać a nawet całkowicie blokować system.

  -TEMPERATURY
     Sprawdź jakie temperatury utrzymują się na procesorze. Nie powinna przekraczać 70 stopni a normalnie powinna utrzymywać się na poziomie 40-50 stopni. Wysokie temperatury 70-100 stopni wręcz uniemożliwiają komputerowi normalną pracę.

  -WIATRAKI
     Jeśli temperatura na procku jest za wysoka, sprawdź czy wentylator normalnie funkcjonuje i czy radiator jest dorze dociśnięty.

  -BIOS
     Jeśli temperatura na procku jest za wysoka być może masz podwyższone napięcie w BIOSie, dużo osób nawet o tym nie wie...

  -BAD SECTORY
     Przeskanuj dysk twardy np programem HD Tune w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów. Często zdaża się że taki sektor występuje zaraz na początku całego dysku i system poprostu się wysypuje.

  Eh... mniej więcej to tyle. Choć pewnie ktoś dorzuci jakieś spostrzeżenia. Z mojego doświadczenia z komputerami wynika jasno że może się popsuć poprostu wszystko :) Jeśli wszystkie próby zawiodą, nie wachajcie się, trzeba zrobić reinstalke! Ja osobiście zalecam co pół roku FORMAT C:\   . Czy tego chcemy czy nie i tak się zbiera w rejestrze i w folderach systemowych mnustwo śmieci.

  Jeszcze co do kolegi na filmie, widać że chłopak coś wie i coś potrafi, niestety brakuje mu stanowczo doświadczenia.

  Pozdrawiam Impressive


  PS: Jak jakieś problemy czy pytania w związku z komputerami(szczególnie hardware) to proszę pisać: mic7@op.pl

 • 2009-08-03, 17:41

  Aj, trochę mnie zanudził. Ja mam zapchany dysk, tylko 1GB RAM, Internet Exploler 7 i chodzi bardzo szybko. Tylko przy grach mi się tnie, bo mam kiepską kartę i za mało Ramu

 • zobacz wszystkie
 • Trwa ładowanie Trwa ładowanie