Tagi: blokada, reklam, firefox, wtyczka

Cześć w tym poradniku dowiecie się jak zablokować denerwujące i spowalniające działanie przeglądarki reklamy pojawiające się na stronach www.

1. Jeżeli jescze nie masz przeglądarki Mozilla Forefox to pobierz ją :

Download : http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

2. Zainstaluj Mozille Firefox

3. Następnie zainstaluj wtyczkę Adblock Plus :
Wejdz na stronę : https://addons.mozilla.org/pl/firefox/search?q=Adblock&cat=all

4. Wybierz pozycję instaluj, później w oknie które się pojawi musisz odczekać 5 sekund i również kliknąć w pozycję instaluj.

5. Firefox zostanie uruchomiony ponownie, teraz musisz wybrać subskrypcje reklam, polecam zostawić domyślną czyli  Easy List (USA)

6. Gotowe przy pasku szybkiego wyszukiwania pojawia nam się ikona Adblock Plus

7. Czasem na stronie pojawiają się nowe reklamy które mozemy zablokować manualnie :

Klikamy w pozycję "zablokuj" która pojawi się po najechaniu kursorem myszy na reklamęKlikamy w pozycję "zablokuj" która pojawi się po najechaniu kursorem myszy na reklamę

W oknie które się pojawi wybieramy pozycję "Dodaj Filrt"
W oknie które się pojawi wybieramy pozycję "Dodaj Filrt"

8. To już koniec reklamowego koszmaru, teraz możesz spokojnie przeglądać strony internetowe, które będą chodziły szybciej, nie będzie wyskakujących okienek które przeszkadzają w płynnym użytkowaniu stron internetowych.

Komentarze (6)

 • Salieri

  • Szczęśliwy debiut

  2009-08-24, 14:00

  Rozumiem część serwisów (głównie małych) narzekających na adblocka, bo utrzymują się z reklam. Ale z spora część, jeśli nie większość reklam w necie przekracza wszelkie granice ludzkiej wytrzymałości. Zwłaszcza te filmowe z dźwiękiem nie dość że komputer przez nie chodzi dużo wolniej to kilka krotnie o mało bębenki mi nie popękały od dźwięku w słuchawkach jaki nagle się wydobył z reklamy na stronie.

 • Ernest K.

  2009-09-27, 03:44

  Ten Easylist jest dobry na zagranicznych stronach, ale na polskich reklamy są dalej. Ja używam polskiej listy http://adblocklist.org a co jeszcze przeszkadza to sam blokuję. Ogólnie Adblock to dodatek numer jeden do Firefoxa :)

 • Kadmowy

  2009-09-29, 09:51

  A jak dodać te filtry do firefoxa? wystarczy kliknąć na stronie czy trzeba zmieniać coś w AdBlocku?

 • Paulo

  2010-04-05, 15:55

  Może i pomysł fajny ale bardziej przeszkadza niż pomaga.Blokuje nagłówki a czasem i nawet połowę strony.Zanim się nauczy co ma blokować a co nie to go usuniecie.Jest nieprzystosowany do polskiego neta.heheh nie blokuje reklam Google a ich jest najwięcej.

 • 2012-04-20, 09:05

 • 2012-07-03, 19:45

 • zobacz wszystkie
 • Trwa ładowanie Trwa ładowanie