Tagi: chrome, google, dodatki, przeglądarka, firefox

Chcesz usprawnić działanie przeglądarki? Zainstaluj rozszerzenia! Spośród tysięcy różnych dodatków wybraliśmy te, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Autor: Piotr Lisowski/Chip.pl

3, 2, 1... start! Oto przed wami nowe, cykliczne zestawienie najlepszych rozszerzeń do przeglądarek internetowych. Na pierwszy rzut poszedł Google Chrome. Za tydzień część druga, ale na tym nie koniec. Z pewnością opiszemy także rozszerzenia do Mozilli Firefox. Jak pewnie wiecie, w ostatnim czasie również Opera oraz Safari zyskały możliwość instalowania rozszerzeń. Na razie nie ma ich zbyt wiele, ale za kilka tygodni z pewnością się to zmieni, więc będzie o czym pisać. Nie należy zapominać także o Microsofcie, czyli Internet Explorer. Do "dziewiątki" też jest sporo dodatków.

Jeżeli znacie jakieś ciekawe dodatki, które warto polecić innym internautom - wymieńcie je w komentarzach. Niektóre z nich wykorzystamy przy kolejnym zestawieniu.

 

 

AdBlock (blokowanie reklam)

pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom

Tworząc tego typu zestawienie nie można pominąć AdBlock'a. Jest to doskonała metoda na usunięcie reklam niemal ze wszystkich stron, jakie odwiedzamy. Procedura uruchomienia jest prosta. Instalujemy rozszerzenie, wchodzimy w jego opcje i zaznaczamy filtry, które mają zostać użyte. W naszym przypadku będą to filtry zalecane (AdBlock custom filters) oraz dodatkowe filtry polskie (są na liście w dwóch miejscach).

AdBlock ma też jedną wadę - czasami blokuje za dużo np. uniemożliwiając załadowanie strony. Wtedy należy skorzystać z przycisku Browser Button for AdBlock i chwilowo wyłączyć blokowanie reklam.

 

Opcje AdBlock. Tutaj w ustawieniach definiujemy listę filtrów oraz wpisujemy strony które rozszerzenie ma omijać.Opcje AdBlock. Tutaj w ustawieniach definiujemy listę filtrów oraz wpisujemy strony które rozszerzenie ma omijać.

 

 

iReader (bardzo wygodne czytanie)

pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/ppelffpjgkifjfgnbaaldcehkpajlmbc

Jego zadaniem jest wyświetlenie głównego tekstu zawartego na stronie internetowej na białym tle. Bez reklam, rozpraszaczy i z bardzo czytelną czcionką. Można powiedzieć, że zmienia stronę WWW na coś w stylu zwykłej gazety. Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią reklam zasłaniających treść artykułu.

W opcjach programu możemy ustawić czcionkę, jasność podlewu oraz jego szerokość jak i wysokość. Jednak proponujemy nie ruszać domyślnych ustawień. Są bardzo dobre.

 

Aby uruchomić iReader wystarczy kliknąć ikonkę [R] znajdującą się w (a nie obok) pasku adresu.Aby uruchomić iReader wystarczy kliknąć ikonkę [R] znajdującą się w (a nie obok) pasku adresu.

 

 


Turn Off the Lights (wygodniejsze oglądanie filmów i zdjęć)

pobierz: https://chrome.google.com/extensions/detail/bfbmjmiodbnnpllbbbfblcplfjjepjdn

Umożliwia oglądanie filmów m.in. z YouTube, Vimeo, Megavideo, czy też zdjęć z Picasa przy zaciemnionym tle. Oznacza to, że widzimy tylko to co chcemy widzieć i nic więcej. Drobnostka, która znacznie poprawia komfort i odbiór tego, co oglądamy.

Aby uruchomić program po zainstalowaniu wystarczy kliknąć w ikonę żarówki, która pojawia się w pasku adresu. Warunek - serwis musi być obsługiwany przez rozszerzenie.

 

Dzięki Turn Off the Lights wideoklip nadziei polskiej muzyki, czyli Łąki Łan, prezentuje się jeszcze lepiej!
Dzięki Turn Off the Lights wideoklip nadziei polskiej muzyki, czyli Łąki Łan, prezentuje się jeszcze lepiej!

Komentarze (0)